IT: Welcome to Derry: de nachtmerrie keert terug

Morgen is het eindelijk zover: op 27 oktober verschijnt IT: Welcome to Derry op HBO max in België. Ik kan bijna niet wachten. Als je me volgt op mijn sociale mediakanalen dan zag je al make-uplooks voorbij komen en de films van IT zijn toch wel echt mijn favoriet.
Als grote fan van de twee IT-films heb ik de afgelopen maanden elk klein nieuwtje over deze serie gevolgd. Nu de release voor de deur staat, deel ik graag wat we tot nu toe weten en waarom ik zo benieuwd ben naar deze duistere trip terug naar Derry.
AFLEVERINGEN:
Aflevering 1: “The Pilot” — 27 oktober 2025
Aflevering 2: “The Thing in the Dark” — 3 november 2025
Aflevering 3: “Now You See It” — 10 november 2025
Aflevering 4: “TBA” — 17 november 2025
Aflevering 5: “TBA” — 24 november 2025
Aflevering 6: “TBA” — 1 december 2025
Aflevering 7: “TBA” — 8 december 2025
Aflevering 8: “TBA” — 15 december 2025
De serie is een prequel op de films IT (2017) en IT: Chapter Two (2019), die op hun beurt natuurlijk gebaseerd zijn op het meesterwerk van Stephen King. Ja die dikke boek van meer dan 1000 pagina’s!
Waar de films focusten op de Losers’ Club en hun strijd tegen Pennywise, duikt de serie dieper in de geschiedenis van Derry, de stad waar het kwaad lijkt te wonen.
Het verhaal speelt zich af in 1962, dus ruim voor de gebeurtenissen uit de films. De films spelen zich af in 1989 en 2016. We volgen een gezin dat naar Derry verhuist maar al snel merkt dat er iets vreselijk mis is in het stadje. Kinderen verdwijnen, mensen doen alsof er niets aan de hand is en onder de oppervlakte groeit iets duisters.
En ja Pennywise is terug. En niet alleen Pennywise is terug maar dus ook Bill Skarsgård kruipt opnieuw in de huid (en make-up) van deze iconische clown. Wat willen we nog meer?
De serie wordt geproduceerd door Andy Muschietti (die ook de films regisseerde) en zijn zus Barbara Muschietti. Dat is goed nieuws, want zij weten precies hoe ze King’s wereld tot leven moeten brengen.
Het eerste seizoen telt acht afleveringen.
Volgens de makers draait Welcome to Derry niet alleen om de jumpscares maar gaan we ook naar de oorsprong van het kwaad. We gaan dus ontdekken waar Pennywise vandaan komt of in elk geval een glimp opvangen van wat hij echt is. Tegelijk willen ze het mysterie behouden. Heel benieuwd hoe ze dit in beeld gaan brengen.
Als we de trailer mogen geloven, wordt dit een mix van pure horror en jaren ’60-sfeer. Denk aan oude bioscopen, mistige straten en een gevoel van dreiging dat overal onderhuids aanwezig is.
De beelden zien er prachtig uit in die typische, grauwe IT-stijl.
De serie zou ook gebaseerd zijn op het boek van Stephen King, waarin de lange, duistere geschiedenis van Derry wordt verteld: rampen, branden, mysterieuze verdwijningen. Dat betekent dat we waarschijnlijk niet alleen Pennywise te zien krijgen, maar ook andere vormen van kwaad die de stad door de eeuwen heen hebben geteisterd.
Met een beetje geluk krijgen we zelfs hints naar de bredere Stephen King-multiverse, want Derry duikt in meerdere van zijn boeken op.
Ik ben alvast heel benieuwd naar de serie. Morgen ga ik klaar zitten met mijn dekentje en mijn HBO max om te genieten van mijn favoriete clown. Laat zeker weten wat jullie ervan vinden als jullie hem hebben bekeken!

