Five nights at freddy’s The movie

Na een lange periode van wachten is het eindelijk zover: de langverwachte Five Nights at Freddy’s film is uitgebracht. Deze film is gebaseerd op de populaire videogame en boekenreeks met dezelfde naam. Gelukkig had ik de kans om de film direct bij de release te bekijken. In dit artikel deel ik graag mijn mening over de film, geef ik wat achtergrondinformatie voor degenen die niet bekend zijn met FNAF en bespreek ik enkele van mijn eigen theorieën. Voel je vrij om in de reacties ook jouw eigen theorieën te delen! Er zal op tijd aangegeven worden wanneer er spoilers volgen.
ACHTERGRONDINFORMATIE
Five Nights at Freddy’s is een populaire horror-videogamefranchise gemaakt door Scott Cawthon. Het draait om een reeks nachtbewakingsbanen bij Freddy Fazbear’s Pizza, een denkbeeldige pizzaketen met animatronic-dieren. Spelers moeten ’s nachts de anilatronics in de gaten houden en proberen te overleven terwijl deze animatronics tot leven komen en proberen hen aan te vallen. De franchise heeft verschillende animatronics, elk met hun eigen persoonlijkheid en kenmerken. Freddy Fazbear, Bonnie the Bunny, Chica the Chicken en Foxy the Pirate zijn enkele van de meest bekende personages. Ik bespreek even heel kort de personages die expliciet in de film voorkomen. In de theorieën gaan nog andere personages aanbod komen maar die worden dan besproken.

Freddy Fazbear
Freddy Fazbear is een animatronic die eruitziet als een grote, vriendelijke bruine beer met een hoed en een rode stropdas. Hij heeft blauwe ogen en draagt een microfoon in zijn hand. Zijn uiterlijk is bedoeld om kinderen aan te spreken en hen te vermaken tijdens hun bezoek aan Freddy Fazbear’s Pizza. Freddy Fazbear is een van de hoofdpersonages in de games en fungeert vaak als de leider van de andere animatronics.
Bonnie the Bunny
Bonnie the Bunny is een animatronic die eruitziet als een groot konijn met paarsachtig blauwachtig bont. Hij heeft grote oren, een wit gezicht met rode wangen en een rode boogtie. Bonnie heeft ook een elektrische gitaar bij zich en wordt vaak geassocieerd met muziek.
Chica the Chicken
Chica the Chicken is een animatronic die eruitziet als een grote, geel verenkleedige kip. Ze heeft een grote gele snavel en draagt een paarse rok, en ze heeft een dienblad met een cupcaker bij zich.
Foxy the Pirate
Foxy is een animatronic die eruitziet als een verlopen en beschadigde piraat met een vosachtig uiterlijk. Hij heeft een ooglapje over zijn rechteroog en zijn andere oog is felgeel met een iris in de vorm van een kruis. Foxy draagt een verweerde piratenhoed en heeft een haak in plaats van een hand.
Waarom komen de animatronics tot leven?
In de Five Nights at Freddy’s-verhaallijn wordt gesuggereerd dat de animatronics worden beïnvloed door de geesten van overleden kinderen. Het idee is dat de geesten, die omkwamen onder tragische omstandigheden in het verleden van Freddy Fazbear’s Pizza, de animatronics tot leven brengen om wraak te nemen of op zoek te gaan naar gerechtigheid.
OPGELET SPOILERS!!!
DE FILM
In de film maken we kennis met Mike. Mike is een jongen die de voogdij heeft over zijn kleine zus. Hun beide ouders zijn gestorven en hun kleine broer is ontvoerd toen Mike nog klein was. Dit laatste brengt een heleboel trauma’s mee voor Mike en hij wilt kost wat kost de ontvoerder/moordenaar van zijn broer vinden. Hij wilt antwoorden op al zijn vragen want na al die jaren is er nooit één spoor geweest dat leidde naar zijn broer.
Doordat de tante van Mike vindt dat hij niet bekwaam is om voor zijn jongere zus te zorgen eist zij de voogdij op. Hierdoor moet Mike een vaste baan vinden, maar dit is niet zo makkelijk. Hij gaat eens langs bij een loopbaancoach genaamd Steve Raglan. Mike is niet de beste kandidaat want hij heeft in het verleden nooit lang een baan volgehouden. Overal werd hij buiten gesmeten. Steve denkt wel een baan te hebben voor Mike maar dit is een nachtdienst. Mike bedankt Steve voor het aanbod maar zegt dat dit niet gaat lukken omdat hij voor zijn kleine zus moet zorgen. Na een extra brief van het gerecht voor de voogdij van zijn kleine zus belt Mike terug naar Steve om te zeggen dat hij de job toch wilt aannemen. Mike begint aan zijn eerste dag als nachtbewaker van Freddy’s Fazbears pizza. Steve belt hem nog om even mee te delen dat dit niet zomaar een job is. Hij gaat een onbewoonde pizzatent moeten bewaken en het is vooral belangrijk dat hij zorgt dat niemand erin of eruit geraakt. Tijdens zijn eerste nacht leert hij Vanessa kennen, de plaatselijke politieagente. Zij heeft als kind veel tijd in de pizzatent doorgebracht en heeft dus een speciale connectie met plaats. Vanessa stelt Mike voor aan de animatronics.
Naar mate de nachten vorderen gebeuren er steeds meer eigenaardige dingen in de pizzaplaats.
Nadat de tante van Mike hoort dat hij een job gevonden heeft wilt ze daar een stokje voor steken. Ze huurt mensen in om de zaak te overvallen en alles kort en klein te slagen. Eindconclusie: Freddy en zijn vrienden vermoorden de overvallers en Mike krijgt een kleine uitbrander van Vanessa. Het nadeel is dat bij de inbrekers de oppas van Mike ook aanwezig was, dus nu zit hij zonder oppas. Als hij haar niet kan bereiken besluit hij dan maar zijn kleine zus mee te nemen naar het werk. Daar leert Abby (de zus) de animatronics kennen. Ze ontwikkelt een bizarre band met de animatronics wat tot eindelijk bijna tot haar dood leidt. De animatronics willen dat Abby een van hun wordt. Mike kan dit net op tijd verhinderen. Op het einde van de film leren we dat Steve niet Steve heet maar William Afton. William Afton is de medeoprichter van Fazbears pizza en de ontvoerder/moordenaar van talloze kinderen… waaronder ook de broer van Mike. We komen ook te weten dat Vanessa de dochter is van William. Vanessa probeert hij vader tegen te houden maar hij steekt haar neer. William verschijnt op het beeld in een geel oud konijnen kostuum. Wanneer het springveermechanisme faalt springen de veren in William waardoor hij vermoordt wordt door zijn eigen kostuum. Dit is het ontstaan van Springtrap. Springtrap is de bijnaam die wordt gegeven aan de beschadigde en vervormde animatronic die ooit bekend stond als Spring Bonnie. Deze animatronic werd gebruikt in het verleden van Freddy Fazbear’s Pizza en was een van de favoriete kostuums van William Afton.

DE THEORIEËN
Ik heb al een aantal keer zien verschijnen dat dit een triologie gaat worden. De triologie gaat gebaseerd zijn op zowel de boeken als de games. In dit gedeelte wil ik even met jullie delen wat ik denk dat er gaat gebeuren in een tweede FNAF film.
William gaat sowieso nog zijn intrede maken in een tweede film. De dood van William betekent daarom niet het einde. Ik denk dat ze in een tweede film Glitchtrap gaan introduceren. Glitchtrap is ontstaan uit een digitale kopie van William Afton’s bewustzijn en persoonlijkheid die was opgeslagen in een virtual reality-achtige simulatie. We leerden op het einde al dat Vanessa de dochter van William was en dat hij haar neerstak. Op het einde van de film ligt Vanessa in coma. Dit geeft mij een vermoeden dat ook zij nog een grote rol gaat spelen in een tweede film. Als Glitchtrap een intrede gaat maken is dit ook het perfecte moment om Vanny te laten opduiken. In de game security breach hebben we kunnen kennismaken met Vanny. In “Security Breach” lijkt Vanny aanvankelijk een normale medewerker te zijn die zich bezighoudt met de beveiliging van het complex. Naarmate het verhaal vordert, blijkt echter dat ze betrokken is bij duistere en mysterieuze gebeurtenissen in het complex, waaronder samenwerking met een duistere kracht die bekend staat als Glitchtrap. Heel benieuwd hoe dit zich zou vertalen naar een film.
Op het moment dat Mike binnenkomt in het kantoor van Steve leest hij zijn naam voor en schrikt Steve bij het zien van zijn achternaam. Dit kan twee redenen hebben. Oftewel is er de ontvoering van de broer van Mike in de media geweest en is dit hoe Steve de achternaam kent. Het lijkt me ook niet dat hij de familie bewust aanviel en dat hij op een of andere manier de achternaam te weten is gekomen. Een andere theorie is dat de vader van Mike de mede-eigenaar, Henry is. In de oorspronkelijke franchise vermoordt William de dochter van Henry dus het zou perfect mogelijk zijn dat ze in de film het verandert hebben in de zoon. To be continued zou ik zeggen.
Heb jij de film al gezien? Welke theorie heb jij al gehoord?

